Książki o Indiach.

Książki o Indiach

Indie. Tysiąc języków. Milion Bogów. Miliard wiernych. Rajskie plaże, przeludnione miasta. Himalajskie szczyty, kilkutysięczno letnie zabytki. Chaos i równowaga. Duchowość i komercja. Indie można pokochać od pierwszego wejrzenia. Można je również od razu znienawidzić. O Indiach napisano wiele książek. My wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem chcielibyśmy Wam zarekomendować dwie pozycje do przeczytania.

Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek. Paweł Kowalczyk.

Czerwnone drogi Auroville

Czerwone drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich Wiosek. Paweł Kowalczyk.

Auroville to eksperymentalne miasto lezące w stanie Tamilnadu w Indiach. Powstało w 1968 roku. W mieście Auroville kobiety i mężczyźni wszystkich krajów mogą  żyć w harmonii i pokoju. Celem projektu jest uświadomienie ludzkości tego, że jest jednością. Autor ciekawie opisuje ekowioskę oraz same Indie. Jest znawcą tematu niż poszukiwaczem sensacji o co w pisaniu o Indiach nie trudno. Spostrzegawczo opisuje, nie ocenia. Książka Czerwone drogi Auroville nie jest kolejną pozycją opisującą Indie. To coś więcej. Po jej lekturze na pewno również zapragniemy odwiedzić ten cudowny kraj.

Delikatna równowaga. Rohinton Mistry.

Delikatna Równowaga

Delikatna równowaga. Rohinton Mistry.

Powieść wprowadza nas w indyjski świat lat siedemdziesiątych. Premier Indira Gandhi wprowadza stan wyjątkowych. Śledzimy losy czwórki bohaterów. Dwóch krawców, którzy w poszukiwaniu lepszej przyszłości wyruszają do miasta, nieszczęśliwą wdowę wiodącą samotne, życie, oraz studenta, który przyjeżdża z górskiej wioski na studia. Ich trudne losy splatają się w czasie konfliktów kastowych i niestabilnej sytuacji polityczno-społecznej. Życie bohaterów usiane jest licznymi niepowodzeniami. Z zapartym tchem śledzimy ich kolejne losy mając nadzieję, na poprawę sytuacji. Książka wciąga. Trudno się od niej oderwać. BBC umieściło ją na liście „100 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią”.

Jak już kupisz przewodnik to polecamy także tanie loty do Indii 

Polecamy również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *