Republika Podróży to blog podróżniczy, który traktuje o szeroko pojętej tematyce podróży jednocześnie nie zapominając i przybliżając aspekt geograficzny.

Prowadzą: Tomasz Gadziński i Małgorzata Rzeczkowska
„Relacje z wyjazdów, wielki dział z literaturą, filmem. Blog powstał zainspirowany pomyłkami geograficznymi w polskich mediach. Nie jest jasne, w których z wymienionych miejsc i krajów autorzy bloga byli osobiście, ale posty są ciekawe, z podaniem źródeł. Republikanie używają nie tylko bloga, ale siedmiu kanałów komunikacji z czytelnikami.” – Kontynenty nr 4/2013.

Inspiracją i jednocześnie motywacją do powstania bloga RepublikaPodróży.pl było obejrzenie porannego materiału w popularnej telewizji śniadaniowej Dzień Dobry TVN. Telewizyjne studio TVN odwiedzili Yuliana Gombo i Scorpio Kogoya – papuascy podróżnicy, którzy przyjechali do Polski na zaproszenie dziennikarza Łukasza Pałki. Temat sam w sobie bardzo ciekawy i interesujący jednak ilość błędów natury geograficznej jaka pojawiła się w trakcie trwania programu po stronie prowadzących (Marcin Prokop i Dorota Wellman) nie mogła pozostać bez komentarza. Więcej o motywacji do powstania bloga tutaj.


Republika Podróży

Republika Podróży.

Flaga Republiki Podróży.

Flaga Republiki Podróży.

 

Blog podróżniczy Republika Podróży logo

Blog podróżniczy Republika Podróży – logo