Ubezpieczenie w podróży – czy warto?

Zbliża się okres wakacyjnych urlopów. Kto nie skorzystał jeszcze z opcji First Minute (teraz to już może nawet Last Minute) być może rozważa wyjazd na własną rękę?

Jeśli tak jest, to chcemy Wam zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt samodzielnego podróżowania. Chodzi o zakup ubezpieczenia. Dla nas jest to absolutnie najważniejsza rzecz (poza paszportem) bez której nie wyobrażamy sobie wyjazdu za granicę. Wszystko inne można kupić na  miejscu. Ubezpieczenie teoretycznie też- przez internet – ale ważne, aby być nim objętym już w dniu wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne

Zawsze kupuję ubezpieczenia przez Internet, korzystając z porównywarek ubezpieczeń. Szukam opcji, gdzie najkorzystniejsza jest relacja zakresu do ceny. Bywa, że jest to poszukiwanie żmudne, że wyrzuca mnie z formularza, że muszę wypełniać w ramach jednego serwisu kilka formularzy, a potem i tak ktoś chce do mnie dzwonić. Niby wszystko jest łatwe a jednak zdarza mi się tracić nerwy.

W tym roku planujemy wybrać się na urlop samochodem. Wobec tego potrzebne nam będą dwa rodzaje ubezpieczeń: podróżne i samochodowe.

Pod tym kątem sprawdzamy firmę  Starter 24 (udziałowcem jest niemiecki ADAC). Okazuje się, że jest to firma, która oferuje bardzo korzystne cenowo pakiety ubezpieczeniowe dla podróżnych. Można ubezpieczyć siebie, można ubezpieczyć samochód, można kupić ubezpieczenie łączone.

Strona Starter 24 jest bardzo przejrzysta. Może dlatego, że nie jest to to porównywarka ubezpieczeń zbierająca różne oferty wielu operatorów, tylko marka oferująca 3 konkretne rozwiązania ubezpieczeniowe: podróż, auto i pakiet łączony podróż+auto.

Na czym konkretnie polegają te ubezpieczenia?

Ubezpieczenie osób – to przede wszystkim zwrot kosztów leczenia; w krajach unii teoretycznie podlegamy ubezpieczeniu pod warunkiem posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia we właściwym oddziale NFZ, dołączając (bagatela!) kilka dodatkowych dokumentów. Taka karta sprawia, że mamy taki sam dostęp do służby zdrowia, jak obywatele danego kraju UE. Taki sam, nie oznacza szybki i skuteczny – i tu wchodzi ubezpieczenie Podróżne, które umożliwia nam korzystanie z prywatnych placówek. Do tego ubezpieczenie podróżne to ubezpieczenie bagażu i dodatkowe opcje ubezpieczeniowe dla aktywnych.

Ubezpieczenie samochodu – Starter 24 ma unikatową na rynku ofertę assistance – naprawę usterki na miejscu zdarzenia przy pomocy mobilnych warsztatów wyposażonych w urządzenia diagnostyczne i know how podróżujących żółtymi samochodami-warsztatami mechaników. Tak, udziałowcem Starter 24 jest cieszący się bardzo dobrą opinią ADAC!  Ubezpieczycie chwali się 50% skutecznością w usuwaniu usterek na miejscu awarii.  Jeśli naprawa się powiedzie, to oszczędzamy cenny czas na holowanie i naprawę w warsztacie. Jeśli się nie powiedzie, to w ramach pakietu mamy 100 km limit darmowego holowania do najbliższego warsztatu oraz samochód zastępczy lub hotel. Za części i naprawę płacimy już sami. Wiadomo. No trudno.

Przy czym naprawdę warto skorzystać z pakietu łączonego.

Sprawdźmy jak kształtują się ceny ubezpieczeń kupowanych niezależnie i w pakiecie dla 15 dniowego wyjazdu do Chorwacji:

Auto Comfort na 15 dni 299 zł

TIP Plus na 15 dni* 78 zł

Razem: 377 zł

W pakiecie  Auto +  Podróż cena to tylko:  190,50 zł

Reasumując: Polaku, jadąc za granicę pamiętaj o ubezpieczeniu siebie i swojego samochodu. To proste i szybkie i – w kontekście wszystkich kosztów związanych z wyjazdem – niedrogie. I obyś nigdy nie musiał z niego korzystać!

Ubezpieczenie w podróży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarze

  • Bardzo fajnie, że poruszacie ten temat, bo to ważna sprawa. Bezpieczeństwo na każdej wycieczce liczy się najbardziej. Nie wystarczy tylko EKUZ. Trzeba zadbać o swoje zdrowie samemu.

  • Oczywiście, że warto. Moim zdaniem to najważniejsza rzezy, którą trzeba ze sobą zabrać w podróż!

  • Nie można być Alfą i Omegą i znać się na wszystkim, ale na szczęście wszystko jest w internecie =) Ja mam sprawdzone biuro gdzie ubezpieczam wszystko od samochodu, przez dom, rodzinę po pakiety wycieczkowe, kiedy wybieramy się na wakacje. To tania i dobra metoda bo wszystko załatwia się w jednym miejscu i można liczyć na zniżkę z tego tytułu..

  • Odpowiedź brzmi: oczywiście, że warto. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć czy nie przydarzy nam się jakieś zdarzenie losowe podczas podróżowania. Jak korzystam z warszawskiej agencji Panda Ubezpieczenia – mają tam ofertę nie tylko polis turystycznych, ale również komunikacyjnych czy majątkowych.