Japonia – Kraj Wschodzącego Sushi?

Kraj Wschodzącego Sushi ?

Wielu ludziom Japonia przywodzi na myśl bezpośrednie skojarzenie z jednym słowem – „sushi”. Projekt cook in’ Japan to inicjatywa trójki studentów, którzy pragną rzucić nieco więcej światła na kulturę i kulinaria kraju, który słynie z sushi, ramenu i ryżu. A przynajmniej tak jest on postrzegany przez wielu Europejczyków…

Sushi

            Założeniem projektu jest kulinarna podróż po Japonii, podczas której przybliżona zostanie kultura jedzenia w Kraju Wschodzącego Słońca. Plan podróży zakłada odwiedzenie następujących miast: Tokio, Kioto, Yokohama, Shizuoka oraz Nagoya. W ramach wyprawy planowana jest obszerna foto- oraz wideo relacja, a także seria artykułów na tematy kulturowo-kulinarne. Dzięki temu wiedza o prawdziwej kuchni japońskiej będzie mogła zostać przekazana w przystępnej i ciekawej formie jak największej liczbie osób.

Celem projektu jest pokazanie, że kuchnia japońska charakteryzuje się szeroką gamą przeróżnych potraw i smaków. Połączenia przypraw, które są niespotykane w kuchni polskiej, ich tradycja oraz rodowód, a także smaki uważane są powszechnie za egzotyczne i obce europejskiemu żołądkowi. A wszystko to Japończycy łączą za pomocą kultury, która sprawia, że nie jest to wyłącznie jedzenie, lecz także rodzaj sztuki.

Kuchnia japońska

Autorzy projektu zmierzą się również z różnorodnymi kulinarnymi zwyczajami kultury japońskiej, podejmą próbę wyjaśnienia, czym na co dzień odżywiają się Japończycy, jak można przygotować japońskie dania w polskich warunkach oraz dlaczego tak właściwie w Japonii nie powinno się jeść jabłek na ulicy. Projekt można wspomóc w ramach platformy crowd fundingowej PolakPotrafi.pl. Na wspierających czekają liczne upominki oraz jeszcze więcej zdjęć, materiałów filmowych i artykułów.

Wyprawa do Japonii

Więc o projekcie można przeczytać na jego stronie intenetowej, w serwisie PolakPotrafi.pl oraz na Facebooku.
Oryginalne azjatyckie produkty można kupić m.in. we Frisco.pl

Cook in Japan

Polecamy również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 komentarz