Nowe podejście do podróżowania?

Traveloppa.com to nowy portal turystyczny, który – zgodnie z zapowiedzią wydawcy – zmienia podejście do podróżowania. Na czym ma polegać jego innowacyjność? Mamy już przecież dziesiątki portali, które pomagają w znalezieniu wyjazdu zorganizowanego, samego przelotu, noclegu w każdym zakątku świata oraz praktycznych informacji na temat destynacji (od czego zresztą jest Internet i jego nieprzebrane zasoby?). Travelopppa zdaje się mieć to wszystko w sobie. Czyli, planując wyjazd, nie muszę już przeskakiwać ze strony na stronę – oczywiście jeśli założymy, że nie lubię lub nie mam czasu tego robić. Ponieważ jednak lubię, to na potrzeby przetestowania serwisu postaram się obiektywnym okiem znaleźć plusy i minusy strony.

traveloppa

PLUSY:

Największym plusem jest podstawowa funkcja portalu – czyli integracja wyszukiwarki lotów z wyszukiwarką hoteli. Tak skonstruowane oferty obejmują praktycznie cały świat a nie tylko te najbardziej oczywiste / popularne destynacje. Złóżmy, że chce polecieć na randkę do Iguazu. Wpisuję termin i po kilku chwilach wyskakuje mi kilkanaście opcji najtańszego dostępnego przelotu z noclegami. I w ten sposób dowiaduję się, że tym razem na randkę musze wybrać się gdzieś bliżej.

Przeglądam zatem propozycje wyjazdów bliższych (jest o możliwe bezpośrednio z poziomu strony głównej lub przez wyszukiwarkę). I znajduję bardzo dobre oferty cenowe na wyjazdy do Hiszpanii, Włoch, Grecji, na Bałkany. To naprawdę kuszące, i to nie tylko w opcji dziś kupuję jutro lecę.

Zakładka „Kierunki Podróży” zawiera ważne informacje na temat odwiedzanego kraju. Możemy się dzięki niej zorientować czy dane miejsce nas w ogóle interesuje (krótki opis kraju), a także jakiej pogody się możemy tam spodziewać jakiego języka się trzeba nauczyć w celu sprawnej komunikacji, jaką walutę zakupić, na co się zaszczepić etc.

Zakładka „Poradnik Turysty” – mówi o tym na co zwrócić uwagę przygotowując się do wyjazdu. Bardzo przydatna lektura – zwłaszcza dla osób które decydują się na niezależną podróż.

traveloppa

MINUSY: Strona dopiero wystartowała. Kilka jej aspektów wymaga jeszcze dopracowania:

Wyszukiwanie wyjazdów (czyli lotów zintegrowanych z noclegami) umieszczone jest pod ta samą zakładką „Wyszukaj wczasy”. To może sugerować, że znajdziemy pod nią oferty wycieczek zorganizowanych, a przecież tak nie jest. Traveloppa zachęca do samodzielnych podróży.

W kilku miejscach na stronie głównej portalu znajdują się nieaktywne ikony, w które użytkownik może bezowocnie klikać – co zapewne będzie robić, bo na ikonach znajdują się przykuwające uwagę komunikaty.
Znajdują się tu również boxy o różnych intrygujących nazwach (zima 2014/2015 (?), best deals, all inclusive, lato 2015), które kierują w to samo miejsce.

Nie wiem też, jak właściciel portalu zamierza w przyszłości podchodzić do kwestii opisów wycieczek. Na razie są tłumaczone przez translatora. Teksty są oczywiście zrozumiałe ale momentami nieskładne.

Jak wspomniałem, portal dopiero startuje, będzie się więc jeszcze zmieniać dostosowując zarówno ofertę, jak i funkcjonalności strony do potrzeb konsumentów tak, aby w pełni zrealizować złożoną nam obietnicę:

„Oferujemy Ci nowatorskie rozwiązania technologiczne oraz unikatowe metody wyszukiwania wymarzonych podróży. Dajemy Ci niezależność przy wyborze produktów i umożliwiamy wyszukiwanie nawet według bardzo nietypowych i osobistych kryteriów wyboru. Dzięki nam możesz znaleźć dokładnie to, czego szukasz i podróżować dokładnie w taki sposób, jaki lubisz najbardziej”.

Trzymamy kciuki!

Polecamy również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *