Zagraniczne kursy językowe. Dlaczego warto uczyć się języków za granicą?

Wakacje to chyba ulubiony okres większości z nas. Z radością cieszymy się z pięknej pogody, korzystamy ze słońca i z założenia mamy dobry humor, więcej motywacji do działania oraz zwiedzania. Warto tę energię wykorzystać produktywnie! Jednym z pomysłów jest wyjazd na zagraniczny kurs językowy, który jest doskonałym połączeniem wypoczynku, podróżowania oraz nawiązywania nowych i międzynarodowych znajomości z nauką języka obcego.

Zagraniczne kursy językowe są najefektywniejszą i najszybszą  metodą nauki języków obcych. W trackie takiego wyjazdu jesteśmy w stanie nauczyć się znacznie więcej i szybciej niż podczas stacjonarnych lekcji w szkole językowej. Do największych zalet kursów za granicą zalicza się przede wszystkim możliwość poznania kultury, tradycji oraz zwyczajów kraju, którego języka się uczymy.

Kursy językowe za granicą

Przebywanie w nowym miejscu przez kilka tygodni daje nam możliwość wtopienia się w jego kulturę, poczucia się jak mieszkaniec, życia rytmem i sposobem  życia tubylców. A także poznania jego historii, miejsc nie obleganych przez turystów, tajemnic i najciekawszych zakamarków- niedostępnych dla wszystkich.

Obcowanie z językiem przez 24 godziny każdego dnia daje wiele możliwości do zmierzenia się z własnymi umiejętnościami językowymi w codziennych sytuacjach. Możemy spróbować zagaić przechodnia i zapytać się o drogę lub sklepikarza o najlepszą odmianę jabłek, a miłą rówieśniczkę o fajną knajpkę lub kawiarnię. Wyjeżdżając na kurs zagraniczny mamy możliwość osłuchania się z językiem, który otacza nas z każdej strony; na ulicy, w radiu, telewizji w lokalnych gazetach. To świetna możliwość aby chłonąć język z każdego z wymienionych źródeł. Warto poszukać antykwariatu lub księgarni, gdzie będziemy mogli buszować wśród półek i poczytać lub kupić coś co nas interesuje.

Zagraniczny kurs językowy stwarza także okazję to nawiązania międzynarodowych kontaktów. W grupach ćwiczeniowych znajdują się osoby z całego świata, nie masz wyjścia musisz z nimi rozmawiać  po angielsku lub w innym języku obcym. W ten sposób przełamujesz bariery językowe, ćwiczysz wymowę, akcent i możesz się rozgadać.

Kursy językowe za granicą 2

Kurs językowy to jednak znacznie więcej niż warsztaty językowe, organizatorzy zapewniają kursantom wiele atrakcji. Zabierają ich na wydarzenia kulturalne, na koncerty do teatru, organizują wycieczki oraz zwiedzanie najważniejszych miejsc. W trakcie wspólnych wyjść można zintegrować się z pozostałymi kursantami oraz poznać kulturę kraju.

Taka opcja wakacji jest stworzona zarówno dla osób dopiero początkujących, ale także dla tych, którzy chcą kontynuować i znacznie przyspieszyć naukę języków obcych. Kus jest intensywnym treningiem z naciskiem na praktyczną znajomość języka. To nie jest bezmyślne wkuwanie słówek oraz konstrukcji gramatycznych, ale konwersacje oraz ćwiczenie naprawdę przydatnych i często używanych zwrotów. Osoby, które decydują się na kurs biznesowy dodatkowo mogą nawiązać kontakty zawodowe oraz handlowe z osobami z całego świata. Dwie pieczenie na jednym ogniu!

Nie zapominajmy, że taki kurs to również wakacje! Dlatego warto przemyśleć miejsce do którego wyjeżdżamy. W zależności od tego jakiego języka chcemy się uczyć mamy do wyboru mnóstwo krajów. W Hiszpanii najbardziej interesująca wydaje się być Barcelona, która liczbą swoich atrakcji mogłaby spokojnie obdzielić 10 miast. Ma dostęp do morza, pięknej i szerokiej plaży, a także kusi wąskimi uliczkami zapełnionymi gwarnymi kawiarenkami. Francuskiego możemy uczyć np. na cudnym Lazurowym Wybrzeżu lub w eleganckim, artystycznym i kulturalnym Paryżu. Angielski jest dostępny na dwóch kontynentach, w Europie na słonecznej Malcie, a także w Anglii oraz Irlandii. Możemy wybrać się również za Ocean do Nowego Jorku lub Kanady. Kierunków destynacji jest naprawdę mnóstwo, bez problemu znajdziemy kraj, który nas fascynuje, inspiruje oraz ciekawi.

Decydując się na kursy językowe za granicą  warto korzystać z pomocy doświadczonych organizatorów turystyki takich jak LEKTOR.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o metodach nauki języków, motywacji, pisaniu np. CV po angielsku i o wielu innych ciekawostkach językowych czytaj blog: http://blog-jezykowy.pl/

Polecamy również:
Dobre oferty last minute można znaleźć przeglądając stronę Biura Podróży ITAKA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 komentarze

 • Artykuł ciekawy ale krótki i bardzo ogólny. Rynek wyjazdów językowych rośnie ok 10% rocznie w Polsce i staje się coraz ważniejszym kawałekiem turystycznego tortu.
  W 2015 TOP 5 destynacji to:
  Malta, Anglia, Francja, Hiszpania, Niemcy.
  Jeśli chcecie poznać więcej ciekawostek o branży, firmach itd to zapraszam na mojego bloga.
  Jest to obiektywne źrodło informacji
  Z poważaniem,
  Marcin Tumażewski

 • Co mogę powiedzieć, artykuł bardzo mi się podoba być może faktycznie jest odrobinę za krótki. Z niecierpliwością będę czekał na kolejne artykuły.

 • Ja też szczerze polecam obozy językowe, intensywna nauka to najlepszy sposób, żeby szybko przekonać się do mówienia w nowym języku i używania go na co dzień. Poza tym, o czym wiele osób zaczynających naukę zapomina, nie da się dobrze poznać języka bez znajomości kontekstu kulturowego, a wyjazd za granicę to świetny sposób, żeby ten kontekst poznać „od kuchni”.

 • Zdecydowanie nie zgadzam się, że zagraniczne kursy językowe są najefektywniejszą i najszybszą metodą nauki języków obcych. To czy kurs jest efektywny zależy wyłącznie od nauczyciela i zaangażowania ucznia, a nie lokalizacji. Można osiągać świetne wyniki ucząc się w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że kursy zagraniczne mogą być bardziej ekscytujace.