Żagle nad pustynią. Z wiatrem przez Gobi.W 1978 roku grupa polskich śmiałków z Wojciechem Skarżyńskim na czele dokonała rzeczy niezwykłej. Za pomocą żaglowozów – lekkich, trójkołowych pojazdów własnej konstrukcji napędzanych siłą wiatru, przemierzyli oni bezkresną pustynię Gobi w odległej Mongolii.

Trzydzieści lat później ich wyczyn został powtórzony przez Annę Grebieniow. Mongolska Gobi znów została ujarzmiona.

Książka „Żagle nad pustynią. Z wiatrem przez Gobi” (wydawnictwo Bezdroża) przybliża nam historię pionierskiego wyczynu Wojtka Skarżyńskiego i ekipy archeologów oraz relacjonuje współczesne dokonania Anny Grebieniow, która postanowiła ruszyć śladem Wojtka. Poza relacją z wyprawy książka w sposób bardzo interesujący przybliża czytelnikowi niezwykły kraj jakim jest Mongolia. Żywe opisy przyrody, zwyczajów, historii i mongolskiej tradycji, a wszystko to w ładnej oprawie graficznej.

„Żagle nad pustynią. Z wiatrem przez Gobi” to książka dla tych, którzy chcieliby poznać ten z pozoru niedostępny kraj. Dla tych, którzy wierzą, że niemożliwe jest wykonalne. A poza tym wszystkim jest to piękna opowieść łącząca prehistorię, historię oraz współczesność z marzeniami i odwagą do ich realizacji.

„Żagle nad pustynią. Z wiatrem przez Gobi” – Anna Grebieniow. Republika Podróży gorąco zachęca do lektury!

Żagle nad pustynią. Z wiatrem przez Gobi.

Żagle nad pustynią. Z wiatrem przez Gobi – Anna Grebieniow.

Anna Grebieniow. Wojciech Skarżyński.

Anna Grebieniow wraz z pionierem – Wojciechem Skarżyńskim.

Polecamy również:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 komentarze

  • Super, tej książki o Mongolii jeszcze nie mam. I wspaniale, że napisana została przez kobietę 🙂 Moje dotychczasowe są stworzone przez mężczyzn (oczywiście, twardzieli i survivalowców, jak to o sobie mówi jeden z nich) 😉
    Pozdrawiam!
    Justyna