Różowe jezioro?


Tak! Te zdjęcia to nie fotomontaż, czy impresja szalonego art directora w photoshopie. To cudo stworzyła sama natura. Jezioro ma kolor różowy, a najlepsze, że nikt nie wie dlaczego!

Jezioro Hillier

Jezioro Hillier – magia różu.

Jezioro Hillier (bo o nim mowa) leży u południowych wybrzeży Australii Zachodniej na wyspie Middle i jest jeziorem typu solankowego. Miejsce to po raz pierwszy odwiedził angielski podróżnik i żeglarz Matthew Flinders w 1802 roku podczas swojej podróży do Sydney.

Jezioro Hillier

Jezioro Hillier leży u południowych wybrzeży Australii Zachodniej.

Jezioro Hillier

Położenie Jeziora Hillier na Wyspie Middle.

Jezioro ma barwę jasnoróżową. Początkowo sądzono, że zawdzięcza ją ono specyficznym glonom, które w nim żyją. Późniejsze badania jednak nie potwierdziły tej hipotezy.

Co ciekawe woda nie traci swojej barwy po nabraniu w przezroczysty pojemnik. Pomimo niezwykłego koloru Jezioro Hillier nie wykazuje skutków niebezpiecznych dla ludzi.

Polecamy również:

3 thoughts on “Różowe jezioro?

 1. Uwielbiam podróżować
  09/12/2013 at 19:13

  Nawet nie wiedziałam, że można znaleźć takie piękne kolorowe jeziorko, super barwa i mimo że wiele podróżuje jeszcze na nic takiego nie trafiłam a szkoda 😉 może kiedyś uda mi się wybrać i je zobaczyć

 2. n*turystka
  01/06/2014 at 19:12

  Australia chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać! Z drugiej strony trochę to dziwne, że współcześni naukowcy jeszcze nie rozgryźli tajemnicy tego jeziora…

 3. Marcin
  30/08/2016 at 14:10

  Mnie zastanawia, że wciąż nie wiadomo skąd ten kolor.
  A jeziorko chętnie bym odwiedził 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *